Z centrum Polski aż do Wybrzeża – Konin

Z centrum Polski aż do Wybrzeża – Konin

Konin jest to miasto leżące w centralnej Polsce, nad rzeką Wartą [http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Warta;3994125.html]. Rzeka ta rozgranicza miasto na dwie części – nową i starą. Obydwie są bardzo ładne i godne uwagi. Zatem warto zdecydować się na wypoczynek w tym miejscu, umożliwi nam go baza noclegowa [], z każdym rokiem rozwijająca się coraz bardziej.

Miasto jest znakomicie zlokalizowane, wszędzie jest blisko. W pobliżu przebiega autostrada A2 i droga krajowa nr 25. Łatwo i szybko więc jest dojechać w większą część kraju. Konin, choć mały i na pierwszy rzut oka niczym się niewyróżniający, jest arcyciekawym miastem, z bogatą historią. Jest to bardzo stare miasto, pierwsze wzmianki bytności człowieka pochodzą z IX roku p.n.e.

Warto je odwiedzić chociażby dla samej starówki, która zlokalizowana jest na średniowiecznym mieście. Konin może też być świetną bazą wypadową nie tylko do okolicznych miejscowości. Trzeba wiedzieć, iż poprzez kanał żeglugi Warta-Gopło, można dostać się do Wisły, a stamtąd do Bałtyku, można więc popłynąć w ciekawy rejs, wprost z centrum Polski, aż do samego wybrzeża – może do Gdańska? [http://www.film12.org.pl/gdansk-piekne-miejsce-na-polnocnej-mapie-polski-664/]. Rejs powinien zająć nam gdzieś 2-3 dni. Żegluga staje się wśród naszych rodaków coraz bardziej popularna, nie powinno już więc dziwić, że niektórzy fundują sobie taką wyprawę. Jeśli nigdzie nam się nie śpieszy, możemy zobaczyć z poziomu wody naprawdę ładny kawałek Polski – a wiadomo że wtedy wszystko wygląda jeszcze piękniej i bardziej ekscytująco. Dlatego warto wybrać się w taki rejs dookoła Polski, nie jest on kosztowny ani niebezpieczny, a może zapewnić niezapomniane przeżycia.


3 thoughts on “Z centrum Polski aż do Wybrzeża – Konin

  1. Nie byłam w Koninie, przejeżdżałam kilka razy, ale jakoś nie pomyślałam, żeby się zatrzymać na dłużej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>