Pełne atrakcji miasto: Nowy Targ

Pełne atrakcji miasto: Nowy Targ

Nowy Targ jest malowniczo położonym miasteczkiem. Leży on w Kotlinie Nowotarskiej, która zastała wyrzeźbiona przez Czarny oraz Biały Dunajec. Na uwagę zasługuje fakt, że z połączenia tych dwóch rzek powstaje Dunajec, czyli jedna z bardziej znanych rzek w kraju. Nowy Targ jest miasteczkiem, chociaż i tak jest największy na Podhalu. Z tego to powodu również zasługuje na uwagę.

Nowy Targ ze względu na swoje położenie to solidna baza noclegowa [więcej na stronie www z noclegami]. Położenie niedaleko Zakopanego oraz Tatr sprawia, że wielu turystów właśnie w nim wybiera oferty. Miasto może poszczycić się hotelami, doskonałymi pensjonatami oraz mnogością agroturystyk na jego obrzeżach oraz w bezpośredniej okolicy.

Jest to doskonała baza wypadowa na Zakopane i Tatry, jak już wspomniano, ale Nowy Targ sam w sobie również jest niezwykle ciekawy, podobnie jak jego okolice. Mamy tu kilka wartych uwagi zabytków, takich chociażby jak Kościół św. Anny oraz Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Obydwa chociaż pierwotnie zbudowane jako drewniane świątynie gotyckie, obecnie bardziej reprezentują barok. Jest również zabytkowy ratusz oraz bardzo duży rynek, na którym bez problemu znaleźć można miejsce do zjedzenia czegoś z kuchni regionalnej lub aby przysiąść na ciastko z kawą.

Nowy Targ jest również wspaniałym miejscem do uprawiania narciarstwa lub wycieczek górskich. Ta druga opcja jest tym bardziej kusząca ze względu na lokalizację w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Ścisłego Bór nad Czerwonem. W miejscach tych możemy podziwiać torfowiska wysokie, łąki krokusowe oraz rzadko spotykane zwierzęta, takie jak ryś, niedźwiedź brunatny, wilk szary, orzeł przedni lub salamandra plamista.

Nowy Targ jest miastem, w którym można się również dobrze zabawić. Są oczywiście klimatyczne karczmy oraz parę klubów, a jeśli lubimy sporty zimowe, możemy wybrać się na lodowisko lub obejrzeć na żywo mecz drużyny hokeja na lodzie – Podhale Nowy Targ. Dla spragnionych większych emocji można polecić Nowotarski Aeroklub, w którym możemy skoczyć ze spadochronem.

Jak widać podhalańskie miasteczko Nowy Targ oferuje zdecydowanie więcej atrakcji, niż sami byśmy mogli się po nim spodziewać i od niego wymagać. Jeśli zatem jedziemy tu z zamiarem noclegu, warto sprawdzić sobie dokładnie, jakie atrakcje możemy w nim zastać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>