Licheń Stary – znany ośrodek pielgrzymkowy

Licheń Stary – znany ośrodek pielgrzymkowy

Poprzednio opisaliśmy wydarzenia kulturalne w Łodzi, na których warto być, dzisiaj przybliżymy jedną z ważniejszych religijnych miejscowości naszego kraju. Na terenie Polski możemy odwiedzić wiele miejsc o charakterze religijnym. Jednym z nich jest Licheń Stary, który do listy ośrodków pielgrzymkowych dołączył stosunkowo niedawno.

Miejscowość ta prawdopodobnie istnieje od XV wieku. Mnogość ciekawych atrakcji turystycznych, niesamowitych wydarzeń kulturalnych, a przede wszystkim występująca tutaj bazylika, co roku przyciągają  wielu turystów. Ten niesamowity region kryje w sobie wiele zalet. Dużym zainteresowaniem cieszy się zaplecze noclegowe Lichenia. Znajdziemy tam oferty wszystkich funkcjonujących na tym terenie pensjonatów, domków pielgrzyma oraz domków gościnnych.

Na terenie Lichenia Starego możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc, jednak najciekawszym z nich jest Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, która powstała dzięki inicjatywie księży ze Zgromadzenia Marianów. Świątynia ta zachwyca nie tylko swoim niesamowitym stylem, ale także wielkością. Posiada ona około 23 tys. m2 powierzchni. Jej długość wynosi około 140 m, natomiast szerokość około 160 m. Podczas jednego nabożeństwa jest ona w stanie pomieścić aż 250 000 wiernych. Co roku przyjeżdżają tutaj tłumy pielgrzymów, którzy choć przez chwilę chcą podziwiać tę niezwykłą budowlę.

Istnieje możliwość zwiedzania tego obiektu z przewodnikiem, który bardzo dokładnie opowiada historie związane z tym miejscem. W bazylice tej znajdziemy także podziemia. Można odwiedzić tam przepiękną kaplicę pod wezwaniem Świętej Trójcy. Kolejnym miejscem jest ciesząca się ogromną popularnością kaplica błogosławionych 108 Męczenników. Miejsce to powstało ku pamięci wszystkich osób, które poległy w bitwach w czasie drugiej wojny światowej. Na terenie jednego z obiektów tego typu możemy obejrzeć zachwycającą pietę, czyli rzeźbę, która ukazuje Maryję, która podtrzymuje ciało Jezusa.

Miejscowość taka jak Licheń Stary, jest bardzo często odwiedzana zarówno przez młodych jak i starszych ludzi. Znajdująca się tutaj niezwykła świątynia z pewnością zachwyci każdego turystę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>