Jakie atrakcje turystyczne oferuje Wałbrzych?

Jakie atrakcje turystyczne oferuje Wałbrzych?

Wałbrzych to piękne miasto leżące na zachodzie Polski, na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Środowiskach. Należy on do Aglomeracji Wałbrzyskiej i posiada liczne atrakcje dla turystów, ale nie tylko dla nich. Przede wszystkim kwitnie tutaj życie kulturalne, a to dzięki licznym teatrom, galeriom sztuki, muzeom, filharmonii i kinom. Nieustannie odbywają się tu przedstawienia i musicale, które przyciągają sporą uwagę. Miasto jest bardzo duże, dlatego jest podzielone na poszczególne dzielnice. Wiele z tnich uważanych jest za zabytkowe, bo znajdują się w nich domy i inne budynki pochodzące z minionych wieków o ciekawej architekturze.

Jest tu też mnóstwo obiektów sportowych, w których bardzo często odbywają się liczne imprezy i rozgrywki sportowe. Poza tym w mieście jest sporo zabytków architektonicznych i historycznych. Do nich można zaliczyć Zamek Książ i Zamek Stary Książ oraz Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Na ulicy Armii Czerwonej można się z kolei natknąć na Pałac Tielscha, pochodzący z XIX wieku, zachowany w bardzo dobrym stanie. Zabytkowy jest też gmach Urzędu Miasta czy zespół zamkowy Czettriztów w stylu renesansowym. Wałbrzych jak widać oferuje bardzo liczne atrakcje i to w różnym stylu. Miło spędzą tu czas miłośnicy historii, przyrody, dzieł sztuki czy dobrej zabawy.

Zwiedzając Wałbrzych trzeba też pomyśleć o kwaterach w mieście. Baza noclegowa  (meteor-turystyka.pl) proponuje różne formy wypoczynku, można wybrać to co spełni nasze oczekiwania. Najpopularniejsze noclegi to te w hotelach. Jest ich tu na tyle dużo, że miejsce znajdzie tu każdy chętny. Noclegi w hotelach są bardzo wygodne i przyjemne, nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością. Poza nimi w mieście można sobie też wynająć pokój w pensjonacie, leżącym bardziej na uboczu. I takie pokoje mają swoje zalety, bo zapewniają większą prywatność i zaciszną okolicę. Wałbrzych oferuje również możliwość wynajęcia kwatery prywatnej i ta oferta przypada do gustu wielu przyjezdnym. Miasto zaskakuje wieloma atrakcjami i rozrywkami, o każdej porze roku można tu przyjemnie spędzić czas.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>